Suplementy diety na Ceneo

3 proste metody nawodnienia w upał

nawodnienie - zimny napój
Jak się nawodnić

Jest Ci gorąco? Wypróbuj te 3 proste metody nawodnienia organizmu!

W takie upały jak dzisiaj bardzo łatwo o odwodnienie. Organizm mocno się poci, tracąc wodę wraz z mikroelementami takimi jak m.in: sód, potas, magnez.

Co można zrobić by przeciwdziałać odwodnieniu?

Oczywiście więcej pić, ważne jest jednak co się pije. Szybkie picie dużych ilości bardzo miękkiej wody (czyli pozbawionej mikroskładników),  może być nawet groźne! –  woda „przelatuje” przez organizm, zwiększa się pocenie i jednocześnie utrata minerałów.

Co więc warto pić?

Czas na 3 proste, łatwe do przygotowania, napoje gaszące pragnienie i przeciwdziałające odwodnieniu.

 

1 – woda z cytryną

Kupujemy ekologiczną cytrynę – kroimy w plastry zalewamy litrem chłodnej wody, dodajemy szczyptę soli kamiennej, lub himalajskiej. Można dodać do tego kilka listków świeżej mięty.

Taki napój smakuje orzeźwiająco, a dzięki zwartości soli uzupełnia tracone z potem minerały. Jeśli ktoś musi, może bardzo delikatnie dosłodzić taki napój – odrobiną(!) miodu, lub syropu klonowego.

 

2 – herbatki owocowe

Zaparzamy dowolną herbatkę owocową, taką która nam smakuje. Na litr wody dajemy 1-2 torebki, lub 1-2 łyżeczki wybranego suszu owocowego, do tego obowiązkowo szczypta soli himalajskiej, lub kamiennej. Bardzo dobre są mieszanki z owoców leśnych, dzika róża, itp. można też mieszać np. dziką różę i listki mięty.  Tutaj podobnie jak w pierwszej propozycji można bardzo delikatnie dosłodzić.

 

3 –  woda mineralna

Wybieramy wodę wysoko zmineralizowaną, najlepsza byłaby  woda w szkle, ale niestety nie zawsze łatwo ją dostać. Jeśli wybierzemy wodę w plastikowej butelce – nigdy nie trzymajmy jej na słońcu, a najlepiej jeśli jest taka możliwość, przelać ją do szklanego dzbanka, butelki itp.

Woda mineralna wysoko zmineralizowana to dobra metoda zapobiegająca odwodnieniu – zawiera niezbędne mikroelementy, które tracimy przy upałach. Można ewentualnie dodać do niej odrobinkę soli kamiennej lub himalajskiej (maleńka szczypta na szklankę).

Do wszystkich napojów można oczywiście dodać kostki lodu 🙂

A Wy co lubicie pić w upały?

 

 

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany


*